Quality Spec Trek

Çeşitler Aksesuarlar Yazılımlar
QualitySpec Trek , hızlı, doğru ve kullanımı kolay bir gerçekten taşınabilir tam aralıklı (350-2500nm) bir spektrometredir. FieldSpec , LabSpec ve TerraSpec yapımcılarından gerçek cihaz portatifliği ile ASD′den beklenen en yüksek spektral veri kalite standartlarını yeniden tanımlayan bir cihazdır.
QualitySpec Trek, kablosuz dizaynı ile 350-2500nm aralığında hassas spektral ölçümler yapmanıza imkan verir. Cihazın tetiğinin bir çekilmesiyle birlikte saniyeler içinde hassas spektral ölçümler yapabilmek mümkündür. Spektral ölçüm akış diyagramının optimize edilmesiyle birlikte, portatiflik ve kolay kullanım ön plan çıkmıştır. Tam aralıklı spektra toplamanın en kolay yoludur. 
Quality Spec Trek, genel amaçlı, bir bütünlük içinde olan ve tam aralıklı görünür ve kısa dalga kızılötesi bölgelerde (350-2500nm) ölçüm yapılabilen bir portatif spektrometredir. Cihaz taşınabilir spektroskopi için dizayn edilmiş olup, entegre ışık kaynağı, cihaz üstü GPS, ses kaydedicisi,eller serbest optimizasyon ve kalibrasyon için dahili beyaz referansı, hafif şarj edilebilir lityum iyon pilleri, otomatik dahili dalgaboyu onaylaması, dahili bilgisayarı ve LCD ekranı ile birlikte PC tabanlı proje ve veri yönetimi yazılımı ile birlikte tam bir sistemdir.
 
Özellikler ve Faydaları:
 
·         Kompakt ve Taşınabilir: Hafif ama sağlam dizaynı tam aralıklı yüksek doğruluğa sahip spektrometrede görülmemiş bir taşınabirlik sağlar.
·         Hızlı ve Hassas: Koşulsuz doğruluk ve performans için ASD’nin tecrübesi üzerine yapılandırılmış gelişmiş spektrometre yapılandırması.
·         Kablosuz Sistem: Veri toplama akışı içinde kablosuz entegre bir spektral toplama sistemi.
·         Dahili Bilgisayar ve LCD Ekranı: Dahili bilgisayar ve LCD ekranı 3. parti dizüstü veya el cihazlar için ihtiyacı ortadan kaldırır. İş akışınızı basitleştirir ve PDA taşımanıza gerek kalmaz.
·         Ses kaydedici: Sesli notlar rahatlığı ile sahada notları otomatikleştirin. QualitySpec Trek′in ses kaydedici özelliği ölçülen her bir veri noktası için yararlı açıklayıcı bilgi kaydedebilirsiniz.
·         Dahili dalga boyu ve beyaz referans özelliği: Cihaz üstü dahili referanslama özellikleri yüksek veri kalitesi ve cihaz performansı sağlamakta olup, kullanıcıyı sık aralıklarla beyaz referans ölçümü almasından özgür kılmaktadır.
·         Dahili Gps: Otomatik olarak her ölçüm için doğru koordinat ve yükseklik verisi sağlar.
·         Örnek Klip: Her QualitySpec Trek,  parşömen, yeşillik, ya da kumaş gibi ince örnekleri taramak için bir örnek klib olarak hizmet veren ikinci bir manyetik dış beyaz referans ile birlikte gelmektedir.
·         Veri Yönetimi: PC Yöneticisi ile bilgisayar veya cihaz üstünde spektraları görebilme ve yakınlaştırabilme özelliği. Bilgisayar yazılımı ile spektraları isimlendirme, görme ve izleme veya dosya yönetimini kullanıcı dostu ara yüzüyle gerçekleştirebilme ayrıca veriyi dışa verme ve alma yeteneği. 
·         Çoklu Dil Desteği: İngilizce, Çince ve İspanyolca dil seçenekleri.


QualitySpec Trek , hızlı, doğru ve kullanımı kolay bir gerçekten taşınabilir tam aralıklı (350-2500nm) bir spektrometredir. FieldSpec , LabSpec ve TerraSpec yapımcılarından gerçek cihaz portatifliği ile ASD′den beklenen en yüksek spektral veri kalite standartlarını yeniden tanımlayan bir cihazdır.
QualitySpec Trek, kablosuz dizaynı ile 350-2500nm aralığında hassas spektral ölçümler yapmanıza imkan verir. Cihazın tetiğinin çekilmesiyle birlikte saniyeler içinde hassas spektral ölçümler yapabilmek mümkündür. Spektral ölçümde akış diyagramının optimize edilmesiyle birlikte, portatiflik ve kolay kullanım ön plana çıkmıştır. QualitySpec Trek tam aralıklı spektra toplamanın en kolay yoludur. 
Quality Spec Trek, genel amaçlı, bir bütünlük içinde olan ve tam aralıklı görünür ve kısa dalga kızılötesi bölgelerde (350-2500nm) ölçüm yapılabilen bir portatif spektrometredir. Cihaz taşınabilir spektroskopi için dizayn edilmiş olup, entegre ışık kaynağı, dahili GPS, ses kaydedicisi,eller serbest optimizasyon ve kalibrasyon için dahili beyaz referansı, hafif ve şarj edilebilir lityum iyon pilleri, otomatik dahili dalgaboyu onaylaması, dahili bilgisayarı ve LCD ekranı ile birlikte PC tabanlı proje ve veri yönetimi yazılımı içeren tam bir sistemdir.
 
Özellikler ve Faydaları:
 
 •           Kompakt ve Taşınabilir: Hafif ama sağlam dizaynı tam aralıklı yüksek doğruluğa sahip spektrometrede görülmemiş bir    
            taşınabirlik sağlar.
 •           Hızlı ve Hassas: Koşulsuz doğruluk ve performans için ASD’nin tecrübesi üzerine yapılandırılmış gelişmiş spektrometre
            yapılandırması.
 •           Kablosuz Sistem: Veri toplama akışı içinde kablosuz entegre bir spektral toplama sistemi.
 •           Dahili Bilgisayar ve LCD Ekranı: Dahili bilgisayar ve LCD ekranı 3. parti dizüstü veya el cihazlar için ihtiyacı ortadan kaldırır. İş
            akışınızı basitleştirir ve PDA taşımanıza gerek kalmaz.
 •           Ses kaydedici: Sesli notlar rahatlığı ile sahada notları otomatikleştirin. QualitySpec Trek′in ses kaydedici özelliği ölçülen her bir
            veri noktası için yararlı açıklayıcı bilgi kaydedebilirsiniz.
 •           Dahili dalga boyu ve beyaz referans özelliği: Cihaz üstü dahili referanslama özellikleri yüksek veri kalitesi ve cihaz              
            performansı sağlamakta olup, kullanıcıyı sık aralıklarla beyaz referans ölçümü almasından özgür kılmaktadır.
 •           Dahili Gps: Otomatik olarak her ölçüm için doğru koordinat ve yükseklik verisi sağlar.
 •           Örnek Klip: Her QualitySpec Trek,  parşömen, kumaş gibi ince örnekleri taramak için bir örnek klib olarak hizmet
            veren ikinci bir manyetik dış beyaz referans ile birlikte gelmektedir.
 •           Veri Yönetimi: PC Yöneticisi ile bilgisayar veya cihaz üstünde spektraları görebilme ve yakınlaştırabilme özelliği. Bilgisayar
            yazılımı ile spektraları isimlendirme, görme ve izleme veya dosya yönetimini kullanıcı dostu ara yüzüyle gerçekleştirebilme ayrıca
            veriyi dışa verme ve alma yeteneği. 
 •           Çoklu Dil Desteği: İngilizce, Çince ve İspanyolca dil seçenekleri.

 

 

Spectral Aralık (nm) 350-2500
Spektral Çözünürlük 3 nm @ 700 nm
9.8 nm @ 1400 nm
8.1 nm @ 2100 nm
Yükseklik x Genişlik x Derinlik cm: 31 x 10 x 30
in: 12.3 x 4.0 x 11.7
Ağırlık (Pil Dahil) 2.5 kg
5.5 lbs
Ağırlık (Pil Dahil Değil) 2.0 kg
4.3 lbs
Diller İngilizce, İspanyolca, Çince