TerraSpec HALO

Çeşitler Aksesuarlar Yazılımlar

Yakın infrared (NIR) mineral analiz cihazlarında  lider üretici olan PANalytical Boulder (Önceden ASD Inc.), madencilik ve jeolojik uygulamaları için yeni jenerasyon mineral analiz ürününü tanıtmaktan memnunluk duymaktadır:  PANalytical TerraSpec® Halo.  TerraSpec Halo mineral belirleyici,  herşeyin tek bir el aleti  altında toplandığı tam menzil li bir NIR cihazı olup arama jeolojisi piyasasındaki mevcut en hızlı ve en hafif cihazdır.


Artık kablolarla  veya üçüncü parti cihazlarla savaşmaya son verin!  Sadece bir düğmeye dokunmakla, bu  yeni teknoloji cihaz ile saniyeler içinde mineralojik sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Bu yakın anlık sonuçlar, verimliliğin artışına, analizin geliştirilmesine , karar  iyileştirmede daha hızlı  sonuçlar alınmasına ve operatörlerin zaman ve para kaybını azaltmasına yardımcı olucaktır.

TerraSpec Halo  bilinen ve piyasada çok tercih edilen TerraSpec cihazının el tipi olarak PANalytical tarafından piyasaya tanıtılmıştır.


Sağlam yapısıyla TerraSpec Halo  arazi ve maden jeoloğu  için  sorunsuz şekilde kontak ölçümlerinde  anında cihaz bazlı sonuçlar verir.

Jeolog olmayan kişilerin bile kolaylıkla kullanabileceği ayarlarıyla TerraSpec Halo  direkt olarak araziden veya madenden mineralojik bilgilerin alınmasını sağlar.

Minerallerin spektral analizi hiç bu kadar kolay olmadı!  TerraSpec

Halo  görünen ve kısa dalga  infrared bölgeleri (350-2500nm) kapsayan tam menzilli bir NIR spektrometre olup, yerleşik GPS , ses kayıt cihazı  ve yerleşik referansları ile kolay bir veri yönetimi ve kolay  bir kullanımına imkan vermektedir. Ayrıca arazide hızlı veri alımı  için gerekli  özel mineral tespit yazılımı  ile laboratuvara döndüğünüzde kolay veri düzenlemesinie imkan veren bir yapıdadır.  Kapsamlı referans kütüphanesi  depozit ve tipleriniz için  kişileştirilebilir yapıda olup ileriki  ölçümlerin daha hızlı ve doğru olmasına olanak  vermektedir.   Arazide kullanımı kolaylaştırmak amaçlı bir  koruma kılıfı da cihaz ile birlikte gelmektedir.El Tipi: Hafif yapılı dizayn ve sağlam yapı, emsalsiz bir portatifliğe imkan vermektedir. Tam entegrasyonlu tam menzilli spektrometre, üzerinde gelen mineral tespit yazılımı ile birçok kablo ve üçüncü parti cihazların kullanılmasını gereksiz hale getirmiştir.

Hızlı ve Doğru: Üzerinde gelen güçlü yazılımı sayesinde maden ocaklarında saniyeler içinde mineral tespiti yapılmasını ve size daha fazla bilgi veren spektral skalar  bilgisini  vermeyi sağlamaktadır.

Kablosuz: Artık kontak prob ve spektrometre arasındaki kablolar arasında  sıkışmayın ve üçüncü parti PDA’yi kaybetme riski taşımayın.  TerraSpec Halo ,  hepsi bir arada  tek bir cihaz tek bir tıklama şeklindedir.

Basit Mineral Veri Alımı ve İşlemi: Spektral veri, cihaz üzerine otomatik olarak kaydedilebilir ve herhangi bir Windows yüklü bilgisayara atılabilir. Kolay  dosya isimlendirme, temiz grafiksel spektra ve sonuç görünümü ve emsalsiz spektra yönetimi ve dışa verim araçları ile Halo Manager yazılımı.

Notlar ve Lokasyon Bilgisi : GPS ve ses kayıt memo  özellikleri ile her ölçümde sesli notlar alabilecek ve spektraya lokasyon bilgisini ekleyebileceksiniz.
•Kapsamlı Spektral Kütüphane: Kapsamlı mineral spektral kütüphanesi 
Anında Çoklu-Mineral Sonuçları ve Skaler: TerraSpec Halo  kullanıcıya sadece tek bir mineral tahmin  yapmayıp çoklu mineral tahmini yapmaktadır. Ayrıca kristallik değişimlerini  ve alterasyon  modellerindeki ince kaymaları ve jeokimyasal  değişimlerde birleşimsel değişimleri izlemesine imkan veren spektral skalalar, güvenirlilik seviyelerini de vermektedir.
 • Kullanıcı Dostu Özellikler: Portatif, bir cihaz olan TerraSpec Halo  ses ve görsel araçlarıyla kolay kullanım, hızlı veri alımı  ve akış diyagramı için dizayn edilmiştir.

Birkaç klik ile hem ışık alan hem de karanlık kayaçlarda optimize edilmiş bir performans sağlar.
Üçüncü Parti Bir  Donanıma İhtiyaç Olmaksızın: Arazide gereksinim duyduğunuz herşey cihazın üstündedir. İstenildiği takdirde  ölçtüğünüz spektraları The Spectral Geologist (TSG®),  Leapfrog veya üçüncü parti yazılımlara dışa verme imkanı.
Spektra  Yönetimi: Ölçülen spektraları cihaz üzerinde veya dizüstü bilgisayarında gösterebilme imkanı. Dizüstü bilgisayarlara yüklenen yazılımı,  kullanıcı dostu arabirimiyle ,dosya isimlendirme, spektra düzenlemesi, izleme ve içeri ve dışarı aktarma işlemlerini kolayca yapmanıza imkan verir.

Daha fazla bilgi için:

http://www.asdi.com/products/terraspec/terraspec-halo-mineral-identifier

Spektral Aralık (nm) 350-2500
Spektral Çözünürlük 3 nm @ 700 nm
9.8 nm @ 1400 nm
8.1 nm @ 2100 nm
Yüks. x Geniş. x Derinlik cm: 31 x 10 x 30
in: 12.3 x 4.0 x 11.7
Ağırlık(Pil Dahil) 2.5 kg
5.5 lbs
Ağırlık(Pil Dahil Olmadan) 2.0 kg
4.3 lbs
Languages English, Spanish, Chinese

 

 

 

TerraSpec Halo Uygulama Alanları:


  • Mineral/Enerji Arama
  • Alterasyon Haritalama
  • Yeşilalanlar/Kahverengialanlar
  • Arama
  • Mostra
  • El Örnekleri
  • Sondaj Kesimleri
  • Karot Loglama
  • Kil  Çeşitleri Analizi
  • Ekskavasyon Duvarı Doğrulama