TerraSpec 4 Standard-Res Mineral Analiz Cihazı

Çeşitler Aksesuarlar Yazılımlar

Cevher Üretiminde Optimizasyon

Cevher değişkenliğinin anlaşılması için gerekli bir cihaz olan TerraSpec® Standart-Res, mineralojik ve fiziksel özelliklerin kalitatif bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. TerraSpec® 4Standart-Res tarafından sunulan gerçek zamanlı mineralojik veriler, yatırımlarınızda düşük maliyetli ve hızlı bilgiler sağlayaraktır.

Üstelik ölçümlerinizi ister laboratuvar ortamında istersenizde arazi şartlarında gerçekleştirebilirsiniz. Analizini yaptığınız örnekler TerraSpec® Standart-Res spektrometre Kalibrasyon modelleri ile birleştirildiğinde, bütün ölçüm sonuçları örneklerin miktar ve fiziksel özelliklerini belirlemek için kullanılabilir. Bu modeller aracılığı ile elde edilen bilgiler mineral kaynaklarının veya cevher rezervlerinin karakteristik özelliklerini öğrenmekte araştırmacılara yardımcı olabilir. Bu yolla üretim süreçleri geliştirilebilir ve üretim miktarı artırılabilir

Özellikleri ve Avantajları

  • Gelişmiş optik aksam sayesinde önceki modellere kıyasla daha kısa sürede daha hassas spektral veri elde edersiniz.
  • Çok az veya hiç ön hazırlığa gerek kalmadan anında gerçekleştirilen ölçümler sayesinde ( günde 1.000 örnekten fazla) geniş hacımlı üretim alanlarında bile daha doğru sonuç elde etmenizi sağlar.
  • Ethernet veya opsiyonel wireless özelliği sayesinde kontrol ünitesi ile kesintisiz bağlantı.
  • Laboratuvar veya saha kullanımları için küçük, hafif dizayn.
  • Kuruyucu, kaymaz uçlar ile dayanıklı dizayn.
  • Geliştirilmiş algılama özelliği sayesinde daha koyu renkli kayaç örneklerini analiz etmenizi ve daha fazla cevher çeşitiyle iş yapabilmenizi sağlar.

TerraSpec® 4 Standart-Res yüksek iş gücü kapasiteli mineralojik analizler ile verimliliğinizi yükseltir ve metal rekoltenizi optimize eder. TerraSpec® 4 Standart-Res mineral analiz cihazı ile geçmiş modellere kıyasla daha kaliteli veriler elde edersiniz. Dünya maden sektöründeki dev aktörler kritik mineral ölçümleri konusunda ASD’nin TerraSpec® ile madencilik ölçüm aletleri sektöründe taşıdığı değerin uzun süredir farkındadırlar.

Madenlerin cevher analizlerinde verimliliği artırmak için tasarlanmış, dayanıklı ve portatif TerraSpec®4 Standard-Res 10 nm hassaslıkta ölçüm yapabilmektedir. TerraSpec®4 Standard-Res’in NIR dalga boyunda ayırdedici özellikleri olan minerallerin analizinde sağladığı katkı sayesinde; cehver sınıflandırması, işlemesi ve çıkartılması konularındai üretiminizi artırmanızı sağlayacaktır.

Esnek, bir yakın kızıl ötesi spektrometre olan TerraSpec®4 Standard-Res kil ve koyu renkli mineraller içeren kayaçlara kadar uzanan çok geniş bir örnek yelpazesinde doğru bir şekilde analiz yapabilmektedir. Bu sayede cevher sınıflandırma, işleme ve çıkarma konularında siz kullanıcılarının daha geniş bir görüş kabiliyetine sahip olmasını sağlar. Darbelere dayanıklı TerraSpec mineral analiz cihazı rahatlıkla laboratuvar ortamı ve arazi şartlarına adapte olabilir ve mil atığı ve cevher yemlerini kolaylıkla analiz edebilir.

Randıman artışı ve madencilik maliyetlerini düşürmek için tasarlanmış TerraSpec®4 Standard-Res mineral analiz cihazı kritik mineralojik ölçümlerin  diğer teknolojilere kıyasla  daha hızlı yapılmasını sağlar. Örneğin TerraSpec model Spektrometreleri ile kaolin,  dikit, simektit ve montmorilinit gibi kil materyallarinin temiz spektralarını örnek üzerinde hiç bir ön hazırlık yapmaya gerek kalmadan anında elde edebilirsiniz.

TerraSpec model spectrometreler ile yüksek hassaslıkta veriler elde edersiniz. Bu sayede laboratuvar teknikleri ile yapılan yorumlamalara daha az ihtiyaç duyarsınız. Bu üretim ve araştırma süreçlerinizin daha hızlı, daha etkili ve daha güvenilir olmasını sağlayacaktır.

TerraSpec 4 Standart-Res minarel analiz cihazı çeşitli mineral türleri ile gerçekleştirilen bir çok uygulama için ideal bir tercihtir. Bu uygulamalardan bir kısmı yığın liçi optimizasyonu, cevher düzenlemesi, aglomerasyon optimizasyonları ve hareketli cevher besleme kontroludur

Bazı Uygulamalardan örnekler:

• Extractive Metallurgy in Mining (http://www.asdi.com/applications/mining/extractive-metallurgy)
• Mining Production and Mineral Processing (http://www.asdi.com/applications/mining/mining-production)
• Ore Composition and Mineralogical Composition (http://www.asdi.com/applications/mining/mining-production/ore-composition)
• Ore Processing in Mining Production ( http://www.asdi.com/applications/mining/mining-production/ore-processing)

TerraSpec 4 Standard-Res modeline ait ürün broşürünü buradan indirebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Ölçüm Aralığı 350-2500 nm
Çözünürlük 3nm@700 nm 10nm@1400/2100nm
Ölçüm süresi 100milisaniye
Veri Girişi 1.5 m fiber optik (25o FOV). Opsiyonel olarak daha dar açılı FOV’lar  ile de kullanılabilir
Sinyal-gürültü oranı VNIR:  9,000:1 @ 700 nm
SWIR 1:  9,000:1 @ 1400 nm
SWIR 2:  4,000:1 @ 2100 nm
Dağılan ışık oranı VNIR: 5000:1 (0.02%)
NIR: 10,000:1 (0.01%)
Fotometrik Gürültü VNIR: 48 μAU @ 700 nm
SWIR1: 48 μAU @ 1400 nm
SVIR2: 110 μAU @ 2100 nm
Dalgaboyu Yeniden Üretimi 0.1nm
Dalgaboyu Hassasiyeti 0.5nm
Kanallar 2151
VNIR Dedektörü (350-1000 nm) 512 silikon element dizilimi
SWIR 1 & 2 Dedektörleri (1000-1800 nm) & (1800-2500 nm) - Graded Index InGaAs Photodiode, TE Cooled
Sertifikalar  ve İzinler CE  :  EN61010-1:2001 2. sürüm
EU :  2006/95/EC, 2004/108/EC
NIST Kalibrasyon
WEEE Uyumlu
İletişim Kablolu:  10/100 Base T Ethernet port ile Ethernet cross-over  kablosu
Kablosuz:  802.11g  Kablosuz ağ kartı

Fiziksel Özellikler

Boyutlar (Y x G x D) 12.7 x 36.8 x 29.2 cm (5 x 14.5 x 11.5 in)
Ağırlık 5.44 kg (12 lbs)
NiMH pil ağırlığı 1.2 kg (2.7 lbs)
NiMH pil çalışma süresi Ortalama 6 saat (Aydınlatıcılar ve Aksesuarlar hariç)
Çalışma sıcaklığı 0 - 40° C (32 - 104° F)
Depolanma sıcaklığı -15 - 45° C (5 - 113° F)
Güç kaynağı AC/DC güç kaynağı veya 12V 9Ah NiMH pil
AC 90-240 VAC, 50/60 Hz
DC 12 VDC, 60 W
Ek Giriş Gücü Output, +12 VDC, 27 Watt (max)
Yazılım Indico® Pro veri toplama yazılımı, GRAMS Uyumlu, ENVI® ara yüzü, ücretsiz opsiyonel ASD ViewSpec™ Pro  ve, RS3™ yazılımları
Taşınabilirlik Dayanıklı taşıma çantası, özel sırtta taşıma aparatı (Opsiyonel)
Garanti Bir yıl tam garanti. Kullanıcı danışma ve destek hizmeti.
Bilgisayar Windows® 7 64-bit laptop (Kontrol Ünitesi)


Ergonomik Pro-Pack Sırt Çantası (opsiyonel)

Arazi şartlarında kolay kullanım özelliği arayan müşterilerimize ASD’nin  FieldSpec, LabSpec ve TerraSpec modelleri için geliştirdiği ergonomik sırt çantası.

Fiber Optik Kablolar

Farklı  uygulamalar için tasarlanmış farklı uzunluklarda bir çok fiber optik kablo çeşidi mevcuttur.

Fiber Checker Magnifiers

Fiber kablolarda kırılma olup olmadığını, var ise kaç fiber kırıldığını bu aparatı kullanarak VNIR; SWIR1 ve SWIR2 detektörleri için ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

Hi-Intensity Muglight (opsiyonel)

Ham materyallerin analizi için tasarlanmış, yüksek yoğunluklu ışık gerektiren mineral ve inorganik materyallarin yansıma ve soğurma ölçümleri için ideal bir aksesuardır.

Hi-Intensity Contact Probe (opsiyonel)

Kullandığı yüksek ışı kaynağı ile maden ve cevherlerin belirlenmesinde ve ölçüm yüzeyine zarar vermeden yapılan ölçümler için ideal bir aksesuardır.

Referans Paneli

Arazi şartlarında ve labrotuar ortamında daha doğru bir ölçüm yapabilmeniz için spektrometrenin  değişik çevre koşullarına  uygun olacak şekilde kalibre edilmesini sağlar. 1 adet 3.62” çaplı Kalibre edilmemiş beyaz  Referans paneli TerraSpec ile birlikte teslim edilmektedir.

go-Lab Mobil Çalışma İstasyonu

goLab™ Mobil Çalışma İstasyonu tekerlekli ve aerodinamik tasarımıyla ASD ürünlerini kolaylıkla taşımanıza yardımcı bir aksesuardır.  Go-Lab Mabil Çalışma İstasyonu ile ölçümleriniz ile ilgili tüm ihtiyaçlarınıza kolaylıkla erişebilirsizniz.