FieldSpec 4 Wide-Res Spektroradyometre

Çeşitler Aksesuarlar Yazılımlar

Uzaktan Algılama çalışmalarınızı, daha hızlı, daha hasas ve daha kolay tamamlayın

FieldSpec 4 Wide-Res, multispektral uzaktan algılama çalışmaları ve geniş spektral yapıya sahip materyallerin analizleri  için ideal bir modeldir. FieldSpec 4 Wide-Res model spektroradyometrelerin hızı, performansı ve portatif kullanım özellikleri önceki modellere göre  önemli oranda artırılmıştır. Tam kapsamlı (350-2500 nm) görünür ve kızıl ötesi alanlarda ölçüm yapabilen Wide-Res model spektrometrelerin geliştirilmiş SWIR 1 ve SWIR 2 detektör kapasiteleri sinyal-gürültü oran performansını iki kat arttırmıştır. Bu yeni özellikleri sayesinde kullanıcılar veri kaybı yaşamadan eskisine göre iki kat büyük bir alanda yarı zaman süresinde ölçüm yapabilirler.

  • SWIR 1 ve SWIR 2 dedektörlerinde iki katına çıkan performans kullanıcılara, kalitede kayıp vermeden verileri önceki modellerinin dörtte biri süresinde elde etmelerini sağlar.
  • Ayrıca toplanan spektralardaki kalite daha yüksektir.
  • Sinyal-gürültü oranı geliştirilmiş FieldSpec 4 Wide-Res modeli spektrometrelerle daha hasas spektral verilere ulaşırsınız.

FieldSpec4 Wide-Res model spektroradyometreler, 30 nm spektral çözünürlüğe sahiptir ve geniş spektral  çözünürlüğe sahip materyallerin spektral ölçümleinin yapılması için idealdir. Wide-Res model spektrometreler bitki fizyolojisi, tarımsal araştırmalar ve ormancılıkta olduğu kadar ışık enerjisi ölçümlerinde, fotonikte, ışık kaynağı araştırmalarında ve multispektral / hyperspektral yersel doğrulamalarda rahatlıkla kullanılabilir bir modeldir
FieldSpec 4 Wide-Res spektrometreler küçük, hafif ve darbelere dayanıklı taşıma çantası ve kullanışlı sırt çantası sayesinde kolay taşınabilen portatif bir modeldir. Yeni geliştirilmiş kablo yapısı sayesinde fiber optik aksam darbelere daha dayanıklı hale getirilmiştir. Yeni kablo yapısı, fiber optik kablolardaki fiber kırılmalarını  oldukça düşürmüştür

FieldSpec 4 Wide-Res, menzili geliştirilmiş kablosuz ağ özelliği kullanıcılarına kontrol ünitesinden önceki modellere oranla daha uzaklarda  ölçüm yapabilme olanağı sunmaktadır.

Cihaz, RS3 spektra toplama yazılımı (ENVI ve ASD ViewSpec Pro yazılımları ile uyumludur), ileri uygulamalar için opsiyonel Indico Pro yazılımı,  Su gecirmez sırt çantası, dayanıklı kargo taşıma kutusu, Windows 7 64-bit Laptop ve 1 teknik destek ve garanti ile birlikte teslim edilmektedir. GPS Opsiyoneldir

FieldSpec 4 Wide-Res modeline ait ürün broşürünü buradan indirebilirsiniz.


Performans

DalgaBoyu Aralığı 350-2500 nm
Çözünürlük 3nm@700 nm 30nm@1400/2100nm
Ölçüm süresi 100milisaniye
Veri Girişi 1.5 m fiber optik (25o FOV). Opsiyonel olarak daha dar açılı FOV’lar  ile de kullanılabilir
NEdL
VNIR
SWIR 1
SWIR 2

1.0 X10-9 W/cm2/nm/sr @ 700 nm
1.4 X10-9 W/cm2/nm/sr @ 1400 nm
2.2 X10-9 W/cm2/nm/sr @ 2100 nm
Dağılan ışık VNIR 0.02%
SWIR 1 & 2 0.01%
Dalgaboyu Yeniden Üretimi 0.1nm
Dalgaboyu Hassasiyeti 0.5nm
Maksimum Radyasyon VNIR 2X Solar, SWIR 10X Solar
Kanallar 2151
VNIR Dedektörü (350-1000 nm) 512 silikon element
SWIR 1 & 2 Dedektörleri (1000-1800 nm) & (1800-2500 nm) - Graded Index InGaAs Photodiode, TE Cooled

İletişim

Kablolu 10/100 Base T Ethernet girişi ve Ethernet cross-over kablosu
Kablosuz 802.11g  kablosuz ağ kartı

Fiziksel Envanter

Boyutlar (Y x G x D) 12.7 x 36.8 x 29.2 cm (5 x 14.5 x 11.5 in)
Ağırlık 5.44 kg (12 lbs)
NiMH pil ağırlığı 1.2 kg (2.7 lbs)
NiMH pil çalışma süresi 6 saat (Aydınlatmalar ve aksesuarlar dahil değildir)
Çalışma sıcaklığı 0 - 40° C (32 - 104° F)
Depolanma sıcaklığı -15 - 45° C (5 - 113° F)
Güç kaynağı AC/DC güç kaynağı veya 12V 9Ah NiMH pil
AC 90-240 VAC, 50/60 Hz
DC 12 VDC, 60 W
Ek Giriş Gücü Output, +12 VDC, 27 Watt (max)

Ek Bilgiler

Yazılım RS3™ yazılımı, ENVI®, ASD ViewSpec™ uyumlu, Optional Indico™ Pro işlemci
Taşınma Su Geçirmez Taşıma Çantası, Sırtta Taşımaya Elverişli Taşıma Aksesuarı, Darbelere Dayanıklı Taşıma Çantası
Garanti Bir yıl tam garanti, kullanıcı danışma ve destek hizmeti.
Bilgisayar Windows® 7 64-bit laptop (kontrol ünitesi)
GPS Opsiyonel

Sertifikasyon

CE

EN61010-1:2001 2. Sürüm

EU

2006/95/EC, 2004/108/EC

NIST izlenebilir Kalibrasyon, WEEE Uyumlu

Yaygın Uygulama AlanlarıReferans Paneli (opsiyonel)

Arazi şartlarında ve labratuar ortamında daha doğru bir ölçüm yapabilmeniz için spektrometrenin  değişik çevre koşullarına  uygun olacak şekilde (beyaz ve gri tonlarının hassasiyetine bağlı olarak)  kalibre edilmesini sağlar.  Referans panelleri kalibre edilmiş ve edilmemiş olarak beyaz veya gri tonlarda ve bir çok farklı boyutlarda temin edilebilir.  (USP 1119 standart)  

Fore-Optik Lensler (opsiyonel)

Lensler görüş alanını  (FOV-Field ofView) kontrol etmek ve yüzeyden toplanan veriyi maksimize etmek için kullanılır. Bilimsel uygulamaların ihtiyaçlarına daha iyi cevaplar verebilmek için FieldSpec®  ve FieldSpec® HandHeld 2 model spektroradyametrelerde kullanılmak üzere farklı  FOV’a sahip optik lens seçenekleri bulunmaktadır.

Fiber Checker Magnifiers

Fiber kablolarda kırılma olup olmadığını, var ise kaç fiber kırıldığını bu aparatı kullanarak VNIR; SWIR1 ve SWIR2 detektörleri için ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

Hi-Brite Muglight (opsiyonel)

Ham materyallerin analizi için tasarlanmış, yüksek yoğunluklu ışık gerektiren mineral ve inorganik materyallarin yansıma ve soğurma ölçümleri için ideal bir aksesuardır.

Hi-Brite Contact Probe (opsiyonel)

Kullandığı yüksek ışı kaynağı ile maden ve cevherlerin belirlenmesinde ve ölçüm yüzeyine zarar vermeden yapılan ölçümler için ideal bir aksesuardır.

Yaprak tutucu ile bitki  probe’u (opsiyonel)

Canlı bitkilerden veya başka ince hassas yüzeylerden  zarar vermeden tek elle ölçüm alabilmeniz için tasarlanmış ASD bitki probe ile yaprak tutucusu. Bu tip problar daha düşük ısı yayan  ışıkkaynağı kullanarak ölçüm esnasında örnekte en az değişikliği hedefler.

TRIPODLAR (opsiyonel)

ASD farklı boyutlarda tripod aparatları sağlamaktadır. Bunlar referans panellerin , örnekleme tabancasının (pistol grip) veya cosine receptor’lerin sabitlenmesinde kullanılır.

GPS Alıcısı (opsiyonel)

ASD farklı modellerine uygun GPS alıcıları, örnekleme yaptığınız yerin koordinat bilgilerinin tespit edilmesini ve bu bilgilerin spektra ile birlikte kaydedilmesini sağlar

Örnekleme tabancası

Belli bir mesafeden spektral örnelerin toplanmasına yardımcı olur. Üzerinde bulunan lazer hedefleme ünitesi örneklemenin doğru lokasyondan yapılmasını sağlar. Bu aparat, örnekleme alanının boyutlarını değiştirmek için farklı FOV lesler ile birlikte kullanılabilir

go-Lab Mobil Çalışma İstasyonu

goLab™ Mobil Çalışma İstasyonu tekerlekli ve aerodinamik tasarımıyla ASD ürünlerini kolaylıkla taşımanıza yardımcı bir aksesuardır.  Go-Lab Mabil Çalışma İstasyonu ile ölçümleriniz ile ilgili tüm ihtiyaçlarınıza kolaylıkla erişebilirsizniz.

Harici Işık Kaynağı - ProLamp (Opsiyonel)

ASD Pro Lamp, iç mekanlarda, labrotuarlarda  reflektans ölçümleri için kullanıllan yapay ışık kaynağı olup; 14.5 Volt 50 Watt ampüle sahiptir ve tripoda monte edilebilir.

Integrating Sphere

ASD FieldSpec modelleri ile kullanılmak üzere, bir çok optik uzaktan algılama  uygulamalarındaki (ormancılık, oşinografi ve bitki fizyolojisi ) materyallerin   toplam yarı küresel  yasımalarının  ölçümü için dizayn edilmiştir.